BETÓN A RETAIL

Ross začal používať netradičný, ale veľmi pôsobivý materiál, ktorý upúta zákazníka. Tento špeciálny druh betónu je pôsobivý, estetický, na dotyk príjemný a zároveň praktický, pevný a odolný.

 

Z tohto materiálu je možné vyrobiť rôzne veci na mieru tak, aby presne zapadli do interiéru Vašej prevádzky. Použitím materiálu získate originálny a nezameniteľný produkt na podporu predaja.

Vlastnosti betónu:

  • Ľubovoľný tvar na mieru Hlavnou prednosťou ušľachtilého betónu je možnosť ho vytvarovať podľa vašich predstáv a potrieb interiéru. Špeciálne vyvinutá betónová zmes DecorLit sa odlieva do na mieru pripravených foriem. Môžu mať ľubovoľný a zároveň presný tvar. Betón možno navyše kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo alebo sklo.
  • Vysoká odolnosť Betón vyniká svojimi mechanickými vlastnosťami, tvrdosťou povrchu a odolnosťou voči vysokým teplotám. Na rozdiel od mramoru, kameňa alebo žuly sa dekorácie z betónu nezlomia ani nerozbijú. Vnútri totiž majú oceľovú výstuž. Prípadné praskliny v nich možno ľahko zalepiť, zatmeliť, prebrúsiť, povrch vyleštiť a repasovať do pôvodného stavu.
  • Špeciálne ošetrenie a dlhá životnosť Povrch betónu sa ošetruje tzv. hybridným napúšťaním, pri ktorom impregnácia preniká hlboko do materiálu, ale súčasne zostane na jeho povrchu mikrotenká ochranná vrstva. Tá pomáha povrchu zachovať jeho farbu a štruktúru po dlhý čas. Vďaka tejto úprave je betón navyše nenasiakavý a odolný voči slabým kyselinám.
  • Interiér aj exteriér Betónová zmes je upravená pre dva druhy použitia. Kým DecorLit I. je vhodný do interiéru (pre displeje, stojany alebo barové pulty), DecorLit E. je možné použiť napríklad pre vonkajšie pylóny. Vďaka špeciálnej zmesi ošetrenia nemení betón svoje vlastnosti ani v nepriaznivých vonkajších podmienkach.
  • Farebná a materiálová pestrosť Betónová zmes sa pripravujem v štyroch základných farbách. Zároveň ju možno textúrovo pigmentovať a kombinovať s inými materiálmi (kovy, sklo, uhlíkové vlákno) alebo do nej zaliať rôzne predmety (nerasty, skameneliny ad.).

Druhy betónu:

  1. Liaty BETÓN Pri danej technológií má betón hrúbku 40 milimetrov a viac, jeho súčasťou je železná, alebo kompozitná výstužu. Tá zaisťuje dobrú pevnosť v ťahu, ktorú má betón samotný nízku. Pri odlievaní obkladov v hrúbke 20 mm je potrebné použiť rozptýlenou výstuž. Výhody: prirodzený vzhľad, vysoká pevnosť, autentické odliatky.
  2. Striekaný BETON Striekané betóny sú špeciálne zmesi betónu, upravené tak, aby držali aj na vertikálnom podklade. Pomocou špeciálnych zariadení sú nanášané na formy aj zložitých tvarov. Táto technológia dovoľuje šírku výrobkov do 20 milimetrov s použitím rozptýlenej výstuže. Najčastejšie sa ako rozptýlená výstuž používajú sklené či polypropylénové vlákna. Výhody: prirodzený vzhľad, 3D škrupiny, hrúbka 20mm.
  3. Ľahčený betón Dominantná vlastnosť ľahčeného betónu je predovšetkým v jeho váhe. Objemová hmotnosť pod 1800 kg/m3 zaisťuje ľahkosť betónu, to znamená že je výrazne ľahšia, ako liate betóny. Jeho zloženie je podobné ako pri ostatných druhy betónu až na kamenivo, ktoré je nahradené ľahkým keramzitom. (umelé kamenivo) Výhody: prirodzený vzhľad, ľahšie výrobky.
  4. UHPC (Ultra high performance concrete) UHPC je vysokohodnotný betón vyvinutý pre tie najnáročnejších prípady. Je to zmes, u ktorej sa starostlivo strážia pomery prísad a prímesí, ktoré pri malej chyby môžu mať za následok rozpad výrobku. Tieto betóny dosahujú svojou pevnosťou v tlaku ďaleko nad 150 MPa. Z tohto materiálu sa dajú robiť výrobky najvyššej kvality. Výhody: vysoká pevnosť, hrúbka aj 4 mm, high-end technológie.
  5. Nanášanie travertínovej stierky – je ďalší typ aplikácie, ktorý sa používa pri výrobe produktov s betónovým povrchom. Omietka  sa vyrába z prírodného mletého vápenca – travertínu. Stierku je možné nanášať na rôzne druhy materiálov. Travertínová hmota sa nanesie na povrch, ošetrený penetračným náterom. Následne sa vytvára vzor betónu – kresba sa tvorí ručne, čo zabezpečuje, že každý výrobok je originál. Po aplikácií ešte jednej vrstvy je travertínová stierka vhodná aj do exteriéru.

Možností je nespočetné množstvo a všetko dokážeme pripraviť tak, aby výsledok zodpovedal vašim predstavám.